Trening mentalny

czym jest
Trening mentalny?

Tematyka związana z psychologią sportu i treningiem mentalnym od lat już nieodłącznym elementem profesjonalnego treningu sportowego. Zarówno zawodnicy, jak i trenerzy zajmujący się aktywnością fizyczną w wymiarze sportowym wiedzą, jak ogromną rolę w przygotowaniu do zawodów odgrywa trening psychologiczny.

Dla Kogo?

Prawidłowo wprowadzany trening mentalny do codziennego treningu Dotyczy to nie tylko profesjonalnych sportowców – szczególne znaczenie ma już na etapie wprowadzenia sportowego dzieci i młodzieży. Coraz więcej trenerów i rodziców poszukuje wsparcia i kierunkowskazu w obszarze przygotowania mentalnego młodych zawodników, niezależnie od trenowanej dyscypliny.

Oferta

Wstęp do treningu mentalnego (2 spotkania 60 min)

Celem dwóch spotkań wstępnych jest wyjaśnienie tego, czym właściwie jest trening mentalny i tego, na jakie obszary umiejętności wpływa. Wspólnie z rodzicami i trenerami zajmiemy się określeniem trudności jakie napotykają zawodników podczas treningów, przygotowania do zawodów oraz bezpośrednio w trakcie rywalizacji. Powiemy również o wpływie emocji, stresu i presji na efektywne wykorzystanie umiejętności technicznych i fizycznych szlifowanych w trakcie regularnych treningów.

Sesje indywidualne:

Celem indywidualnych sesji jest wsparcie w zakresie rozwiązywania trudności pojawiającymi się zarówno w procesie treningowym, jak i budowaniem indywidualnych umiejętności mentalnych, potrzebnych podczas rywalizacji sportowej.

Sesje grupowe:

Głównym celem treningów grupowych jest integracja zawodników poprzez budowanie relacji interpersonalnych, poprawę komunikacji, nauki zdrowej rywalizacji oraz budzenie świadomości dążenia do wspólnych celów.

Kontakt

Telefon: 510 108 216
Email: biuro@tanieckielce.pl
Email: biuro@studioverso.pl
ul. Św. Leonarda 15/7, 25-311 Kielce